Okúzlilo vás prekrásne Santorini? Tu sú dôležité informácie pred cestou
Málokto netúži na vlastné oči vidieť krásy ostrova Santorini. Aj tí, čo si tu už užili výlet alebo dovolenku vedia, že fotografie v katalógoch nie sú vôbec prikrášlené. Modrá je skutočne tak magicky modrá ako na obrázkoch. Západ slnka je dych vyrážajúci aj v realite. Ohúri vás aj miestna kuchyňa s gréckymi špecialitami a nádherné pláže.

DOVOLENKA NA SANTORINI UŽ ZA 229 EUR!

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY:

Aké je tam počasie?

Už v máji si na Santorini viete užiť príjemné teplé počasie. Teploty sa tu pohybujú aj okolo 23 ºC. More má o tomto čase okolo 19 ºC. V letným mesiacoch je na tomto čarovnom ostrove 30 ºC, pocitovo vám môže byť aj teplejšie, keďže na ostrove veľa zelene nenájdete. More má teplotu 25 ºC.

Koľko trvá let?

Z Bratislavy – 2:00

Z Viedne – 2:00

Z Košíc – 01:55

Aké cestovné doklady potrebujem?

Nepotrebujete cestovný pas, stačí vám platný občiansky preukaz. Platnosť cestovných dokladov občanov členských krajín EÚ nemajú žiadne časové obmedzenie. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Aké je letisko?

Pristávacia dráha na letisku vo Fire je kratšia, takže vám možno trochu stúpne adrenalín, no nemusíte sa báť. Na letisku sa musíte obrniť trpezlivosťou, najmä pri odlete domov, keďže je skutočne malé a miest na sedenie tu veľa nenájdete.

Je potrebné na výlety auto?

Santorini je skutočne malý ostrov a pokiaľ je krásne počasie, tak auto určite nepotrebujete. Mestá s čarovnými domčekami s modrou strechou Fira a Oia nie sú ďaleko a cestu tam si môžete užiť aj na skútri, motorke či štvorkolke. Stačí sa opýtať n