Okúzlilo vás prekrásne Santorini? Tu sú dôležité informácie pred cestou
Málokto netúži na vlastné oči vidieť krásy ostrova Santorini. Aj tí, čo si tu už užili výlet alebo dovolenku vedia, že fotografie v katalógoch nie sú vôbec prikrášlené. Modrá je skutočne tak magicky modrá ako na obrázkoch. Západ slnka je dych vyrážajúci aj v realite. Ohúri vás aj miestna kuchyňa s gréckymi špecialitami a nádherné pláže.

DOVOLENKA NA SANTORINI UŽ ZA 229 EUR!

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY:

Aké je tam počasie?

Už v máji si na Santorini viete užiť príjemné teplé počasie. Teploty sa tu pohybujú aj okolo 23 ºC. More má o tomto čase okolo 19 ºC. V letným mesiacoch je na tomto čarovnom ostrove 30 ºC, pocitovo vám môže byť aj teplejšie, keďže na ostrove veľa zelene nenájdete. More má teplotu 25 ºC.

Koľko trvá let?

Z Bratislavy – 2:00

Z Viedne – 2:00

Z Košíc – 01:55

Aké cestovné doklady potrebujem?

Nepotrebujete cestovný pas, stačí vám platný občiansky preukaz. Platnosť cestovných dokladov občanov členských krajín EÚ nemajú žiadne časové obmedzenie. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Aké je letisko?

Pristávacia dráha na letisku vo Fire je kratšia, takže vám možno trochu stúpne adrenalín, no nemusíte sa báť. Na letisku sa musíte obrniť trpezlivosťou, najmä pri odlete domov, keďže je skutočne malé a miest na sedenie tu veľa nenájdete.

Je potrebné na výlety auto?

Santorini je skutočne malý ostrov a pokiaľ je krásne počasie, tak auto určite nepotrebujete. Mestá s čarovnými domčekami s modrou strechou Fira a Oia nie sú ďaleko a cestu tam si môžete užiť aj na skútri, motorke či štvorkolke. Stačí sa opýtať na recepcii hotela, dohodnúť si termín a čas a dopravný prostriedok k vám zo spoločnosti poskytujúcej tieto služby privezie pracovník. Vyplníte potrebné papiere, preukážete sa dokladom totožnosti a vodičským preukazom a môžete vyraziť. S parkovaním so skútrom problém mať nebudete nikde.

Veľmi rozšírené sú aj hop on hop off súkromné autobusy. Zaplatíte si celodenný lístok a nastupujete a vystupujete, kde len chcete.

Aké sú tam ceny?

Ceny potravín sú podobné ako u nás. Nájdete tam dokonca aj Lidl. Za chlieb zaplatíte od 90 centov, za domáce pivo od troch eur a za kapučíno 2,75 eura. Pri večeri pre dvoch treba rátať so sumou od 30 eur vyššie.

Je tam pitná voda?

Vodu z vodovodu určite nepite. Balenú vodu zoženiete už od 50 centov za fľašu. Rovnako treba počítať s tým, že toaletný papier nevhadzujete do WC, ale do odpadkového koša.

Na aké pláže ísť?

Rozhodne by ste nemali vynechať návštevu pláže Kamari, približne 10 kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta Fira. Tiahne sa smerom na sever od masívnej skaly Mesa Vouno, ktorá sa vypína z mora. Viac ako dva kilometre dlhú pláž tvorí čierny piesok. Pláž je plne vybavená ležadlami a slnečníkmi.

Ďalším plážovým skvostom je White Beach. Je obohnaná bielymi útesmi, ktorých úlomky sa miešajú s pieskom. Skaly poskytujú prirodzený tieň a súkromie. Nájdete tu len pár ležadiel a slnečníkov. Je dostupná pešo alebo loďou.

Pre rodiny s deťmi je najideálnejšia pláž Monolithos s pozvoľným vstupom do vody, dobrými službami a lemovaná stromami. Nájdete ju v blízkosti pláže Kamari, neďaleko letiska Santorini. Je tu dostatok ležadiel so slnečníkmi. Nechýbajú hotely, reštaurácie, bary, kaviarne, futbalové, basketbalové ihrisko a jedno ihrisko pre deti.

Zaujímavým úkazom je Red Beach. Názov si vyslúžila vďaka nápadnému sfarbeniu. Je obohnaná majestátnymi skalami. Pláž sa nachádza kúsok od starobylého miesta Akrotiri so zaujímavými pamiatkami.

TIP: na mnohých plážach patria ležadlá so slnečníkmi podnikom a barom. Niektoré z nich môžete využiť bez poplatku, podmienkou je, že si niečo objednáte z podniku.

LETNÉ DOVOLENKY ZA NESKUTOČNE NÍZKE CENY!

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle

Danny GO travel s.r.o.
Sídlo : Markova 13  851 01 Bratislava
Zapísaný v Obchodnom Registri Okr.súdu BA1, odd.Sro, vl. č 75292/B
IČO: 46 301 011

#cestovanie #dovolenka #poznanie

+421 948 029 808 
dannygo@dannygo.sk